Murat Sakaryali

Violinist, Arranger, Composer, Music Director

1970 yılında müzisyen bir babanın oğlu olarak dünyaya gelen Murat Sakaryalı, ilk müzik eğitimine 'Feridun Darbaz Musiki Cemiyeti'nde adım atmıştır. Eğitiminin yanı sıra yeteneği sayesinde henüz küçük yaşlardan itibaren sahne çalışmalarında aranılan birisi haline gelmiş ve usta isimlerle birlikte keman icra etme şansını bulmuştur.

Zamanla Klasik Türk Müziği eğitimi ile yetinemeyeceğini anlayan ve farklı arayışlar içine giren Sakaryalı, Almanya'ya yerleşmiş ve Berlin'de bulunan Ipslon Müzik Akademisi'nde 4 yıl boyunca 'Jazz Armonisi' üzerine ihtisas yaparak Batı Müziği alanında da kendisini geliştirmiştir.

Türkiye’ye döndükten sonra dönemin en ünlü ses sanatçıları ile çalışmış, özellikle Zeki Müren, Bülent Ersoy, İbrahim Tatlıses, Kibariye, Emrah gibi büyük isimlerin albüm ve sahne çalışmalarında aranjör, grup şefi ve müzik yönetmeni olarak görev almıştır.

7 yıl boyunca Kempa Yaylı Grubu'nun stüdyo kayıtlarına eşlik eden Murat Sakaryalı, Türk popüler müziğinin arka mutfağında da var olduğunu göstererek, tüm aranjör, prodüktör ve sanatçıların akıllarına kazınan bir müzisyen haline gelmiştir.

Murat Sakaryalı’yı farklı kılan Türk Müziği formunu aldığı batı eğitimi ile harmanlayabilmesi ve özellikle tüm müzik türlerinin takipçisi olarak kendi dünya görüşü ile sunabilmesidir. Son dönemlerde de Kuzey Afrika, Irak ve Azeri sanatçıların albümlerine yoğunlaşmış ve pek çok esere imza atmıştır. Aynı zamanda yurt dışı konserlerinin ve konservatuar öğrencileri için düzenlenen workshoplarının aranılan bir keman virtiözü haline gelmiştir.

Murat Sakaryalı tüm bu çalışmalarının yanı sıra müzikal geçmişine 3 albüm eklemiş, mutfağın arkasında olduğu gibi seyirci karşısında da başarıyı hedeflemiştir.

Official Facebook Account for Murat Sakaryalı

HAYIRLI CUMALAR RABBİM YAPACAĞIMIZ TÜM DUALARIMIZI KABUL ETMESİNİ DİLERİM (amin)

hayırlı haftalar arkadaşlar

Murat Sakaryalı'nın da jürisinde olduğu Roman Müzisyen Yarışması'ndaki keman çalan gençlerimiz 👍

3 Silahşörler Görev Başında 👏🎻🎶👍

Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen Roman istanbul Şenliği'nin 'Müzisyenler Yarışması' bölümünde çok değerli dostlarım Hüsnü Şenlendirici ve Yaşar Akpençe ile birlikte juri olarak yer alacağım.
29 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan bu keyifli organizasyonda, keman öğrencilerimi ve tüm yetenekli genç arkadaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağım.

Videos (See all)

Murat Sakaryalı - Jolly Joker
Murat Sakaryalı - Kaybolan Yıllar

Genres

Hometown

General Manager

Fidan KOCABIYIK

Booking Agent

Fidan KOCABIYIK
Other Sakarya Artists
MegoLA
 
Echo
 
Ashburn Artists
Josh