Funda Arar

Funda Arar resmi facebook sayfası. http://twitter.com/fundaarar http://fundaarar.com

1975 yılında Ankara'da doğan sanatçı, ilk öğrenimini Ankara'da, orta ve lise öğrenimini babasının görevi nedeniyle Muğla ve Adapazarı'nda tamamladı.

Müziğe olan ilgisi ve yeteneği küçük yaşlarda fark edilen Arar, ilkokul 3. sınıftan itibaren mandolin ve solfej dersleri almaya başladı. 1992 Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavını ilk 5'in içine girerek kazandı. Okulu bitirdikten sonra iki yıl boyunca müzik öğretmenliği ve sahne çalışması yaptı. Yaklaşık bir buçuk yıl albüm çalışmalarını sürdüren başarılı sanatçı, titiz bir repertuar seçiminden sonra stüdyoya girerek "Sevgilerde" adını verdiği albümünü 2000 yılı Mart ayında tamamladı.

Funda Arar’ı müzikseverler, Necip Fazıl Kısakürek'in şiiri "Kaldırımlar"la tanıdı. Albümde Kaldırımlar'ın Yanı sıra Behçet Necatigil'in "Sevgilerde", Gülsüm Cengiz'in "Yağmur", Şeyda Kılınç'ın "Ay Doğmadan Gel" şiirleri de yer almaktaydı. Başarılı sanatçı özellikle Kaldırımlar'daki güçlü sesi ve usta yorumuyla dikkatleri çekti.

2001 yılının Şubat ayında ise Kıraç ile birlikte yaptığı düet albüm ile müzikseverlerin karşısına çıktı. İlk klibi çekilen şarkı "Sevgiliye" oldu bu albümde. "Sevgiliye" albümünün bir başka özelliği ise Funda Arar'ın bestecilik yönünü ortaya koyan ilk çalışma olmasıydı. Sözleri ve Müziği Funda Arar'a ait "Seni Düşünürüm" ün klibinin yayına girmesiyle birlikte çok daha geniş kitleler onu tanıdı.

Mart Ayının ilk yarısında Funda Arar, hazırlıkları 1.5 yıldır devam eden ikinci solo albümü "Alagül"ü müzikseverlerin beğenisine sundu.

Funda Arar'a ait Resmi Hesaplar :

Offical Facebook Page: www.facebook.com/fundaarar
Offical Twitter Hesabı: https://twitter.com/fundaarar
Offical Youtube Page: http://www.youtube.com/FundaArarOfficial
℗© 2011

Funda Arar'ın yeni albümü #AşkHikayesi'ni spotify'dan dinleyebilirsiniz!

Dinlemek için: http://spoti.fi/2njqrUo

Büyük kurtuluş mücadelesinin başladığı gündür bugün. Samsun'dan Anadolu'ya bir güneş doğdu. Şahlandı ayaklandı, halk düşmanı boğdu. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. #19mayıs

Funda Arar

Funda Arar yarın akşam Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda saat 20.00'de Ankara Bahçelievler Anıtpark'ta sahnede!

Funda Arar 20 Mayıs Cumartesi akşamı Kıbrıs Cratos Hotel'de sahnede!

Funda Arar - Bırakma Beni

turktelekommuzik.com

"Anlayışı kıt zır cahil kesilir aklım,
Duymak istemem kötü senaryolar..."

Funda Arar - Bırakma Beni: https://www.turktelekommuzik.com/ss/501951/5148489

turktelekommuzik.com Yerli & Yabancı milyonlarca şarkının adresi Türk Telekom Müzik bir tık uzağında. Yepyeni Müzik paketleri, editör listeleri, radyolar ve daha fazlası, müzik ile ilgili aradığın herşey burada.

Funda Arar 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda saat 20.00'de Ankara Bahçelievler Anıtpark'ta sahnede!

Videos (See all)

Funda Arar - Düşman Gibi (Teaser)
Funda Arar - Geceler (5 Mart Bostancı Konseri Provasından)
Funda Arar Kaçma Birader Filminde

Genres

Pop

Hometown

Current Location

Record Label

Bomonti Müzik

Booking Agent

BBT Menejerlik , Can Talanioğlu
Other Ankara Artists
maNga
 
Zakkum
 
BEDÜK
 
Other Artists In İstanbul
Ashburn Artists